سامانه جامعه روابط عمومی نوین ایران سامانه جامعه روابط عمومی نوین ایران

افتتاح چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در کانون پروش فکری برگزار شد .

چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی با شعار «تمرین زندگی» روزهای 26 تا 30 آبان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران برپا می‌شود.

این رویداد یکی از فعالیت های نادر است که اهداف متعددی را مد نظر قرار داده و تنها به معرفی حوزه اسباب بازی کودکان بسنده نمی کند.
وی تاکید کرد:  یکی از اهداف اصلی برگزاری چنین جشنواره هایی اهمیت دادن به موضوع اسباب بازی به عنوان ابزاری تاثیرگذار در مراحل رشد کودک و نوجوان میباشد که حتی میتواند سرنوشت آینده او را رقم بزند. اسباب بازی موضوعی است که مورد غفلت جامعه ما قرار گرفته.
در ادامه  خاطرنشان کرد: نگاه به اسباب بازی به عنوان یک بازیچه بی اهمیت باعث شده که نظام رسمی آموزش کشور از آن محروم و از تاثیر آن در انتقال مفاهیم آموزشی و ماندگاری آن نیز بی بهره باشیم.
به گفته وی، برگزاری چنین رویدادهایی می تواند توجه خانواده ها، مربیان، مسئولان مرتبط به حوزه کودک را جلب کرده به طوری که ابعاد محتلف آن حتی حوزه اقتصادی و کارآفرینی را مد نظر قرار دهد.

معرفی سازمان‌ها و نهادهای متولی در حوزه بازی و سرگرمی و برپایی نشست‌های تخصصی با موضوع‌های مرتبط با صنعت اسباب‌بازی و تولید کنندگان از دیگر برنامه‌های این رویداد خواهد بود.

بخش کودک و نوجوان آرزوهای رنگی با مدیریت “دکتر مژده افشار”  به معرفی رویدادی می پردازد که کودکان علاوه بر” کشیدن نقاشی با موضوع پرندگان صلح،” اثر انگشت خود را به عنوان هویت یک ایرانی روی پارچه با نشان هنر برای صلح قرار می دهند، همچنین در بخش ترویجی این نمایشگاه، غرفه آرزوهای رنگی به برگزاری انواع بازی های حرکتی و مهارتی، بازی های فکری و رومیزی، بازی های علمی و آموزشی پرداخته است که میزبان علاقه‌مندان در این جشنواره می‌باشد.