سامانه جامعه روابط عمومی نوین ایران سامانه جامعه روابط عمومی نوین ایران

ظرفیت‌های بوم‌گردی در روستاهای سمنان باید تقویت شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم- به نقل از روابط عمومی نوین ایران- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: تقویت ظرفیت‌های بوم‌گردی در روستاها با هدف ایجاد اشتغال برای روستائیان تقویت شود.

علی اصغر جمعه ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان،  با اشاره به اینکه باید نسخه اشتغال بر طبق مقتضای همان شهر و روستا تدوین شود اظهار داشت: توسعه اشتغال به ویژه در مناطق روستایی منجر به عدم مهاجرت روستائیان به شهر می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر زیرساخت‌های  اماکن بوم‌گردی مهیا  شوند تصریح کرد: در کنار این ظرفیت گردشگری شاهد توسعه  صنایع در بخش  روستاها خواهیم بود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورز ی استان سمنان با اشاره به  اینکه ابتدا باید ظرفیت افراد جویای شغل روستا‌ها شناسایی شود بیان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی از میزان افراد جویای شغل که فاقد و یا دارای مهارت‌های شغلی هستند ضروری است.

جمعه‌ای با تأکید بر اینکه در برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های کلان تبدیل استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری در دستور کار است افزود: در استان سمنان به سبب نزدیکی به پایتخت و موقعیت جغرافیایی زیرساخت‌های خوبی را برای توسعه دارد که باید از آن به بهترین نحو بهره‌گیری کرد.

وی بر ضرورت ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در استان سمنان تأکید کرد و گفت: باید از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای راه‌اندازی برخی از پروژه‌های بوم گردی و گردشگری در استان سمنان بهره برد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورز ی استان سمنان افزود: کاهش بوروکراسی و حمایت همه جانبه دستگاه‌های مرتبط  برای راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری نیاز است.