سامانه جامعه روابط عمومی نوین ایران سامانه جامعه روابط عمومی نوین ایران

فراخوان نخستین جایزه جهانی روزنامه‌نگاری

هیأت برگزارکننده اولین جایزه جهانی مستقل روزنامه نگاری  با عنوان «داستان واقعی»(The True Story Award) برای دریافت آثار روزنامه‌نگاران سراسر جهان فراخوان داد.

هدف از ارائه این جایزه شنیدن صدای خبرنگاران فراتر از مرزهای کشورشان است و در آن آثار روزنامه‌نگاران به ۱۲ زبان داوری خواهد شد.

در بخش فارسی نیز هیأت داوران ایرانی سه اثر برای داوری نهایی انتخاب می‌کنند.

 ۴۲ کاندیدای منتخب هر کدام 3000 فرانک سوئیس دریافت می‌کنند که دریافت آن منوط به شرکت در مراسم اعطای جوایز است که ۳۱ اوت ۲۰۱۹ (۹ مرداد ۱۳۹۸) در برن سوئیس برگزار خواهد شد.

در نهایت ۵۰ عضو هیأت داوران از ۲۹ کشور بهترین اثر سال را انتخاب خواهند کرد که برنده ۳۰۰۰۰ فرانک سوئیس خواهد شد. نفرات دوم و سوم به ترتیب ۲۰۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ فرانک سوئیس دریافت خواهند کرد.

علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه مستقل جهانی می‌توانند آثار خود را حداکثر تا ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹ (پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲ ظهر به وقت اروپای مرکزی) به سایت www.truestoryaward.org بفرستند.

آثار تحقیقی و تألیفی روزنامه‌نگاران باید در فاصله زمانی اول ژانویه تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ (۱۱ دی‌ ۱۳۹۶ ــ ۱۰ دی ۱۳۹۷) در روزنامه، هفته‌نامه، مجله یا اینترنت منتشر شده و طول آن بین ۱۵ هزار تا ۸۵ هزار حرف (کاراکتر) با احتساب فاصله‌ها‌ باشد.

هیأت داوران ایرانی این جایزه را محمد قائد، امیرحسن چهلتن و سرگه بارسقیان تشکیل می‌دهند.